یه هکر چقدر زمان لازم داره تا مارو هک کنه؟

(شما میتوانید فیلم آموزشی این مقاله را در انتهای صفحه مشاهده کنید)

چگونه یک رمز عبور خوب انتخاب کنیم؟!

مطالعات نشان می‌دهد که کاربران در استفاده از کاراکترهای! % ^ @ # $ [ + در رمزهای عبور بسیار تنبل هستند و معمولاً رمزهایی بین ۶ تا ۸ کاراکتری انتخاب می‌کنند. با این اوصاف شما هکرها را به میهمانی ویژه ای دعوت می‌کنید.

فتا: ما هر روزه برای ورود به انواع و اقسام حساب‌های کاربری از رمزهای مختلفی استفاده می‌کنیم. این رمزها از ترکیبات مختلفی برای ما شکل گرفته‌اند که به احتمال زیاد یادآور نکته، مکان، شخص یا رویدادی هستند. معمولاً برای اینکه این رمزها هم به راحتی حدس زده نشوند نیز آن‌ها را با اعداد یا کاراکترهای دیگری ترکیب می‌کنیم. اما واقعاً پرکاربردترین رمزها کدام هستند؟ کدام ۴ رقم بیشترین پین کدهای دستگاه های خودپرداز یا سیستم‌های ۴ رقمی را تشکیل می‌دهند؟

در سال ۲۰۱۱، تعداد ۳۷۰۰۰ نفر از کاربران سونی، حساب‌های اینترنتی شان هک شد و اطلاعات آن‌ها توسط LulzSec در اینترنت منتشر شد. این اتفاق در سال ۲۰۱۰ برای ۱۸۰۰۰۰ نفر از اعضای سایت Gwaker Media رخ داد و اطلاعات آن‌ها نیز لو رفت. اما مطالعاتی که بر روی این پسوردهای لو رفته انجام گرفته است، نکات جالب توجهی را آشکار می‌سازد که بد نیست نگاهی به آن‌ها داشته باشیم.

استفاده از رمزهای عبور در چند حساب کاربری: کاربران یک عادت بسیار بد دارند! تعداد بسیار زیادی از این افراد از یک رمز عبور برای حساب‌های مختلف و متعددی بهره می‌گیرند. این عادت شاید سر منشأ تسهیل در حفظ کردن رمزهای عبور را در خود ببیند، اما اگر برای پسورد حساب جیمیل، لایو، یاهو میل، پی پل و بسیاری دیگر از سرویس‌ها از یک رمز عبور استفاده کنید، خودتان کار هکر را راحت میکنید…
پیشنهاد میکنم همین حالا از سایت زیر قدرت پسورد هایی که گذاشتین تست کنین و مشاهده کنین تو چقدز زمان پسورد شما شکسته میشود

تست قدرت پسورد